Integracja sensoryczna

Nasze mobilne centrum nauki wzbogaciło się o nową strefę! Już teraz można wynająć atrakcję w postaci Sensorycznego Przedszkola, w którym najmłodsi uczestnicy będą mogli rozwijać wszystkie swoje zmysły.

Wielokrotnie na różnych wydarzeniach ubolewaliśmy nad wyposażeniem strefy dla maluchów. Zazwyczaj były to stoliczki znanej marki, kolorowe kredki i parę zabawek. Od zawsze zabiegamy o to, by nasze atrakcje były dostępne dla wszystkich, niezależnie od wieku. Taką atrakcją jest z pewnością tama wodna, w której dzieciaki mogą spędzić długie godziny, ustawiając swój tor wodny czy łowienie magnetycznych rybek. Teraz jednak postawiliśmy na integrację sensoryczną, bo wierzymy, że nawet na tymczasowym wydarzeniu można rozwijać wiele zdolności i umiejętności dzieci.

Było to dla nas ważne również z tego powodu, że uczestnikami naszych eventów są rodziny z dziećmi. Dziećmi, w różnym wieku: od niemowlaków po dzieci nastoletnie. Rodzice zazwyczaj nie mają się gdzie podziać z tymi naprawdę malutkimi pociechami. Sensoryczne Przedszkole w duchu Montessori w końcu im to umożliwia!

Przygotowaliśmy m.in. wielofunkcyjny panel sensoryczny, gdzie dzieci mogą odkręcać, zakręcać, przyciskać i dotykać tych przedmiotów, które na co dzień są dla nich niedostępne (np. kontakty, zasuwki do drzwi, światełka).  To także wielki kulodrom, w którym za pomocą drewnianych elementów można ułożyć ogromny tor dla kulek. Sprawność manualną można poćwiczyć wyszukując skarby za pomocą magnetycznych pałek – dzieci tu spędzają nawet godzinę! W tej strefie nie zabrakło też namiotów tipi, basenu z elastycznymi kulkami oraz mnóstwa zabawek edukacyjnych takich jak klocki w kształcie kół zębatych czy nauka zawiązywania butów.

Gwarantujemy, że w tej strefie nawet rodzice nie będą się nudzić;)

 

Dodaj komentarz