Idea

Park Edukacyjny Interakcje to  mobilny park naukowy, który można wynająć na imprezy integracyjne,  pikniki czy festiwale nauki. W ofercie posiadamy także możliwość zakupu całorocznych urządzeń, które można zamontować na placach zabaw, skwerach czy placach.

To nowoczesny sposób stymulowania dzieci i młodzieży do efektywnej nauki. Główną zaletą tego projektu jest pobudzanie wyobraźni, ciekawości świata i inspirowanie do nauki dzieci oraz młodzież. Interaktywne nauczanie oddziałuje na wszystkie zmysły i emocje ucznia, przez co zwiększa się skuteczność i motywacja do nauki. Poprzez doświadczenia i eksperymenty, użytkownicy odkrywają prawa rządzące światem przyrody. Kraje zachodnie, wprowadzające innowacje do systemu nauczania, mają własny termin tego nowego podejścia do edukacji: edutainment, czyli uczyć bawiąc. Nadal najważniejszym celem jest edukacja, jednak z uwzględnieniem nowych, atrakcyjnych narzędzi zdobywania wiedzy.

Produkt jest przygotowany w taki sposób, aby bez pomocy animatora można było samodzielnie przeprowadzić z jego wykorzystaniem proste eksperymenty. Przy każdym sprzęcie, na specjalnej tabliczce, zawarta będzie dokładna instrukcja obsługi oraz wyjaśnienie działania praw przyrody przedstawianych w danym urządzeniu.

 naukowy plac zabaw DSC_4352 DSC_4361

Dodaj komentarz